Haber

Bursa’da 4 noktada aynı anda yangın

Bursa’da 4 noktada aynı anda yangın

BURSA – Bursa Orhangazi’nin Hürriyet Mahallesi Dereköy semtindeki zeytinlikte çıkan yangın bir anda büyüdü. Dereköy’de aynı anda 3 noktada çıkan yangına Orman İşletme Amirliği fıskiyeleri ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Buradaki yangın kontrol altına alınırken, aynı bölgeye yaklaşık 500 metre uzaklıktaki zeytinlikte bir yangın daha çıktı. Polis ekipleri sabotaj ihtimalini değerlendiriyor.

Orhangazi’de Hürriyet Mahallesi Dereköy mevkiindeki bir zeytinlikte yangın saat 14.30 sıralarında çıktı. Zeytinliğin yanındaki çalılıklardan başlayan yangın, zeytinliğe de sıçradı.

3 noktalı ateş

Yangının aynı yerde 3 farklı noktada çıktığını belirten vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Orman İşletme Amirliğine bağlı itfaiye ekipleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleriyle birlikte olay yerine sevk edildi. Dereköy’de zeytinlik alanında çıkan yangın yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda etkili olurken, gruplar burada 3 noktada yangını kontrol altına aldı.

500 metre ötede başka bir yangın

Ekipler yangını kontrol altına alıp söndürme çalışmalarını sürdürürken, bu sefer yangın alanına yaklaşık 500 metre uzaklıktaki başka bir zeytinlikte bir yangın daha çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri yangını büyümeden kontrol altına aldı.

Sabotaj?

Polis ekipleri ise aynı anda 4 noktada çıkan yangının ardından sabotaj ihtimali üzerine yoğunlaşmaya başladı. Gruplar bölgede geniş çaplı araştırmalar yapıyor. Vatandaşlar, hem kale yolunda hem de Dereköy mevkiinde bazı şahısların alkol alıp şişelerini alana attığını ve bu şişelerin yangına neden olabileceğini belirtiyor. Polis ve itfaiye ekipleri, yangınlarla ilgili soruşturmalarını sürdürüyor.

darende-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu