Yaşam

İddia: Amazon Prime Video’ya reklam aboneliği gelebilir

Dijital platform Prime Video’ya reklam aboneliği olacağı öne sürüldü.

Wall Street Journal (WSJ) tarafından paylaşılan bir habere göre Amazon, Prime Display hizmeti için bir reklam abonelik sistemi getirmek istiyor. Şu anda “erken aşamalarında” olan bu sistemin haftalardır tartışıldığı ve Disney+, Netflix gibi rakiplerinkine benzer olacağı belirtiliyor.

Wall Street Journal WebTekno’ya göre bunun dışında Amazon’un Warner Bros. ve Paramount olduğunu söyledi. Bu görüşmelerin amacı, Prime Image Channels hizmeti aracılığıyla her iki şirketin platformlarına reklam abonelik sistemi getirmektir. Bu hizmet, üçüncü taraf platformların Amazon Prime üzerinden kullanıcılara satışını sağlayacak. Yani Prime aboneleri Paramount+, Max gibi platformlara buradan üye olabilecek ve her zaman uygulama değiştirmek zorunda kalmayacak.

Netflix ve Disney+ gibi tanınmış sinema ve dizi platformları, abonelik fiyatlarını artırmasının ardından reklam sistemlerini sunmaya başladı. Şu anda Türkiye’de olmayan bu abonelik sistemleri, kullanıcılara belirli saatlik reklamları gösterdiği için normalden daha uygun bir şekilde satılmaktadır.

hisarcik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu