Haber

Kilimanjaro’nun Zirvesi Kız Öğrencilerin Geleceğine Umut Getiriyor

Türk Eğitim Vakfı Üstün Başarı Bursu mezunu Müge Naoko Gönül, eğitim alamayan kız öğrencilere destek olmak için Afrika’nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro’ya tırmandı. 8 gün süren tırmanışta, 6 kız öğrencinin 4 yıllık eğitim giderlerini karşılamak için Eğitimli Kız Yüksek Burs Fonu’nda bağış toplandı.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Üstün Başarı Bursu mezunu Müge Naoko Gönül, TEV Eğitimli Kızlar Zirvesi burs fonu için Afrika Kıtasının en yüksek dağı olan Kilimanjaro’nun 5 bin 895 metre yüksekliğiyle zirvesine tırmandı. Gönül, 14 Ocak’ta başlayan ve 24 Ocak’ta sona eren tırmanışta başlattığı kampanyayla 6 kız öğrencinin 4 yıllık eğitim masraflarını karşılamak için bağış toplamayı başardı.

Kilimanjaro’nun tepesine Türk bayrağı ve TEV bayrağını dikmekten gurur duyduğunu söyleyen Gönül, “Bu tırmanış hayatımda yaptığım en zor şeydi. Tepe tabelasını gördüğüm an gözlerim doldu. Kendimle çok gurur duydum ve kız öğrencilerimizin eğitimi için TEV ile işbirliği yapan tüm güzel insanları hayal kırıklığına uğratmadığım için çok mutlu oldum. Dağın tepesi benim için sembolikti, tüm gerçek kızlarımızı hayallerinin zirvesine ulaştırmak için ortaya koyduğumuz çaba, zaman ve güçlü umut. Zor anlarımda yola çıkma niyetimi ve tüm TEV kız öğrencilerini düşündüm. Bireysel olarak TEV ile el ele başlattığım bu kampanyada artık 6 meslek lisesi kız öğrencimizin 4 yıllık bursunu karşılayacak seviyeye geldik. Bu takviye fonu açık kalacaktır. Diğerleri bu fon için tırmanabilecek. İlk hedefimiz bu sayıyı artırmak ve 10 kız öğrenciye burs vermek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habercavdarhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu