Haber

Yenimahalle’de Kurban Satış Alanı İçin Çadır Yerleri Çekilişle Belirlendi

Yenimahalle Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışı yapacak yetiştiriciler için Yakacık Kurban Satış Alanı’nda kurulacak çadır yerlerini belirledi.

Yenimahalle Zabıta Müdürlüğü’nde yapılan kura çekiminde kurbanlık alanında satış yapacak yetiştiriciler, Ankara 46. Noteri Şule Kavaklı eşliğinde kura çekerek çadır yerlerini belirledi.

YAKACIK’ta 15 bin kurban teşhir edilecek

Yapılan çekilişle Yakacık’ta 182’si büyükbaş, 62’si küçükbaş ve küçükbaş olmak üzere toplam 244 çadır yeri belirlendi.

Kurban kesecek vatandaşlar için Yakacık’ta 15 bini kurban olmak üzere 7 bin büyükbaş, 8 bin küçükbaş hayvan görücüye çıkarılacak.

BESLEYİCİLERE UYARI

Kura çekimi öncesi 244 yetiştiriciyi uyaran belediye yetkilileri, “Kurbanlık hayvanların alana girişi 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Yaşı küçük ve pasaportu olmayan kurbanlar sahaya alınmayacak. Önce kendi sağlığınız için sonra da sahaya gelecek vatandaşların sağlığı için çadırlarınızı temiz tutmalısınız. 24 saat hizmet vereceğiz” dedi.

13 HAZİRAN’DA ÇADIRLAR KURULUYOR

Bu yıl 244 çadırın kurulacağı Yakacık’ta parsel çizimi ve numaralandırma işlemleri, alan düzenleme, temizlik ve bakım çalışmaları tamamlandı. Çadırlar 13 Haziran Salı günü kurulmaya başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu