Yaşam

Gitarist ve şarkıcı Sheldon Reynolds hayatını kaybetti

ABD’li gitarist, müzisyen ve ilahiyatçı yazar Sheldon Reynolds 63 yaşında hayatını kaybetti. Reynolds’un ölümü eski Earth, Wind & Fire takım arkadaşı Philip Bailey tarafından duyuruldu.

Bailey, Facebook’ta şöyle yazdı: “Sheldon Reynolds’ın ölüm haberi, onu tanıyan ve onunla çalışan hepimiz için çok üzücü. Sheldon gruba mükemmel bir katkı, harika bir yazar, yapımcı ve gerçekten kibar ve sevgi dolu bir insandı. Özlenecek. Ailesine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun” dedi.

Reynolds’ın müzik kariyeri 1970’lerde R&B sanatçısı Millie Jackson ile başladı. Daha sonra, 1983’te Commodores’a üye olmadan önce disko ve funk grubu Sun’a katıldı. 1977’deki hitleri “Easy” ve “Brickhouse”, seti ülke çapında bir fenomen haline getirdi. Reynolds, 1982’de ayrılmadan önce Lionel Richie’nin solisti ve orijinal üyesi olduğu funk ve soul grubunda dört yıl geçirdi ve grubun “Nightshift” adlı şarkısıyla ilk Grammy ödülünü kazandı. İki yıl sonra Earth, Wind & Fire’a katıldı. Sette kaldığı süre boyunca, “Sunday Morning” ile ikinci Grammy’sine aday gösterildi ve setin en büyük ikinci hit albümü olan 1987 yapımı “Touch the World” de dahil olmak üzere setin birçok albümünde çaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu