Haber

Safranbolu’da kadın itfaiyeciler erkek meslektaşlarıyla omuz omuza çalışıyor.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “tek” kadın itfaiyeci olan 24 yaşındaki Betül Şevval Taşlıyan, erkek meslektaşlarıyla birlikte afet, kaza, yangın gibi birçok olaya müdahale ediyor.

Ailesinin tavsiyesi ile itfaiyeci olmaya karar veren Taşlıyan, Karabük Üniversitesi’ndeki eğitiminin ardından iki yıl önce Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ndeki görevine başladı.

Afet, kaza, yangın gibi birçok olaya koşan Taşlıyan, erkek meslektaşıyla birlikte görevine başarıyla devam ediyor.

İtfaiyenin ihbarı üzerine ihbarı alan Taşlıyan, hızla itfaiye takımını giyerek bindiği itfaiye aracıyla olay yerine ulaştı.

Bazen hortumun başındaki yangın mahallinde, bazen de dumanın ortasında gaz maskesiyle vatandaşların canını ve malını kurtarmaya çalışan Taşlıyan, özverili çalışmasıyla takdir topluyor.

“İşimi seviyorum”

Betül Şevval Taşlıyan, gazetecilere işini çok sevdiğini söyledi.

İnsanlara yardım etmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Taşlıyan, “Ailemin isteği üzerine bu meslekte eğitim aldım. Daha sonra Safranbolu’da çalışmaya başladım. Birçok olaya müdahale ettim. Bir kadın olarak hiç zorluk çekmiyorum. erkek arkadaşlar da yardımcı oluyor.Bu işi yapmak isteyen bayanlara tavsiye ederim.Yapacağım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu