Haber

Türkiye’nin en uzun bisiklet yoluna sahip Konya’da tamir istasyonlarının sayısı arttı.

ensonhaber.com

Konya, Türkiye’nin en uzun bisiklet yoluna sahiptir.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 595 kilometrelik bisiklet yolunda bisikletlerin tamiri için tamir istasyonları kurdu.

İstasyonlar bisikletlilere büyük kolaylık sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da bisiklet kullanımını özendirmek için birçok çalışma yürüttüklerini belirterek, çeşitli yerlere kurulan bisiklet tamir istasyonlarının da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Tamir istasyonu sayısı 40’a çıkarıldı

Tamir istasyonlarımız, bisiklet kullanıcılarının seyir halindeyken bisikletlerinde meydana gelebilecek arızalara müdahale etmelerini sağlayan tamir takımları ve hava pompalarından oluşmaktadır. Ayrıca bu istasyonlarda; Engelli vatandaşlarımızın araba ve bebek arabalarını tamir edecek aletler de buldu.

“Seyahat ederken bisikletlerinin bakımını yapma imkanı buluyorlar”

Önder Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Türkiye’de ilk kez hayata geçirdikleri Bisiklet Master Planı’ndaki veriler kullanılarak bisiklet tamir istasyonlarının montaj noktalarının belirlendiğini kaydetti. “Vatandaşlarımızın talebi üzerine Türkiye’ye örnek olan Bisiklet Tramvayı’na bu tamir takımlarını yerleştirdik. Böylece Bisiklet Tramvayını kullanan vatandaşlarımız yolculukları boyunca bisikletlerinin bakımını yapma imkanına sahip oluyor.terimleri kullandı.

Bisiklet kullanıcıları, Akıllı Bisiklet Ulaşım Sistemi (ABUS) üzerinde bulunan bisiklet tamir istasyonlarının konumlarını Konya Akıllı Ulaşım Asistanı taşınabilir uygulaması içerisinden görebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu